Західне Поділля

МЕДОБОРИ

Медобори – вапнякові гори на кордоні Хмельницької та Тернопільської областей, утворені з відкладів молюсків, коралів та водоростей. Звідки взялися на Поділлі корали?

 

В давньому минулому ці гори були морським рифом на дні теплого Сарматського моря, яке займало

територію сучасної Подільської височини. Коли сформувалися Карпати, море відступило, а риф залишився у вигляді невисоких гір…

Сьогодні Медобори, які є частиною великого пасма Подільських Товтр - унікального геологічного утворення, аналог якому у світі лише один – Великий бар’єрний риф біля східного узбережжя Австралії.

Назва «Медобори», якою народ охрестив цю неймовірну місцину, красномовно говорить про величезну кількість медоносних рослин в тутешніх лісах та мальовничих долинах, багато з яких ендемічні, тобто такі, що ростуть тільки на цій території.

Завдяки неймовірно багатому рослинному світу та унікальному мікроклімату, який створюють невисокі, але круті та скелясті гори, меди тут надзвичайно насичені, свіжі, мають свій добре виражений, неповторний лісистий характер.

 

«Медові Брати» представлені в теруарі Медобори пасічником Сергієм Клепацьким з селища Сатанів, що в Городоцькому районі на Хмельниччині. Пасіка, на якій працює Сергій, розташована в 50 метрах від реліктового медоборського лісу та всього в кількох сотнях кроків від Сатанівського монастиря св. Трійці XVI століття.

На пасіці живе десяток бджолосімей, які прекрасно почувають себе в цій місцині! У них вдосталь смачного квіткового нектару, чудовий помірний клімат та дбайливі господарі. А тих, хто має бажання відкрити для себе цей чудовий край, помандрувати екологічними стежками, завітати до стародавнього монастиря, відчути шалену енергетику древньослов’янського селища Звенигород, подихати пряним повітрям букових лісів, посмакувати цілющою джерельною водою – Медові Брати та родина Клепацьких радо запрошують до себе у гості!

Ласкаво просимо до Медоборів!

Продовжити ознайомлення

7b.jpg
http_blog_i_ua-2.jpg
zhyt.PNG
Savranka_in_Horodysche_1.JPG