Савранський Ліс

Savranka_in_Horodysche_1.JPG

Савранський ліс є державним ландшафтним заказником з 1984 року. Знаходиться він в Савранському районі Одеської області, на правому березі Південного Бугу. Унікальність і феноменальність його полягає саме в географічному розташуванні – посеред причорноморського степу.


Статус державного ландшафтного заказника лісу надали з метою охорони та збереження одного з найбільших в Україні дубових масивів. Територія його перевищує 20 гектарів. 

photo_2020-06-26_17-40-41.jpg

Основною лісоутворюючою породою є дуб звичайний, у домішці — липа серцелиста, клен польовий, клен татарський, граб звичайний, черешня, в'яз гладенький. Підлісок утворюють бруслина, дерен, глід, ліщина. Всього у флорі Савранського лісу налічується близько 40 видів дерев і чагарників та понад 400 видів трав'яних рослин. Тож уявляєте який мед звідси! 😉


В Савранському лісі можна не тільки помилуватися природою, але й ознайомитися з пам'ятками історії. У середині 18 століття через Савранський ліс тікали гайдамаки, які брали участь у селянському повстанні. На згадку про своє перебування вони залишили колодязь. Згодом він так і почав називатися – Гайдамацький. З роками криниця зруйнувалася, але 2005 року, силами місцевих жителів, її було відновлено.

"Медові Брати" представлені в теруарі Савранський ліс пасічником Дмитром Білоусом, який має досвід пасічникарства більше шести років. На пасіці налічується 70 вуликів. 


"Медові Брати" запрошують вас відвідати цей унікальний край - відчути дух цієї місцини, побачити дуби-велетні, випити чистої води з Гайдамацької криниці і, звичайно, поласувати смачним медом!

Savransiy_wood.jpg

Продовжити ознайомлення

7b.jpg
IMG_6045.JPG
zhyt.PNG
http_blog_i_ua-2.jpg